Skip to content
Aktuality

Adventné trhy

stredoveke-adventne-trhy_1200x800-5

Pravú rozprávkovú vianočnú atmosféru zažijete v Trnave počas adventných trhov. Príďte si spolu s rodinou, či priateľmi už tradične vychutnať čaro adventu za zvukov vianočných kolied a obľúbených dobrôt. Aby ste zažili ten najväčší, netrpezlivo očakávaný magický večer, nemusíte čakať do Štedrého dňa. Adventné trhy v Trnave premenia obyčajnú prechádzku mestom na vzácny zážitok.

Na adventných trhoch v Trnave nebudete ľutovať ani jedinú chvíľu. Sviatočné obdobie si vie bez tradičných trhov predstaviť iba málokto. Konajú sa každoročne na Trojičnom námestí. Z drevených domčekov sa šíri lákavá vôňa dobrôt od výmyslu sveta. Nechajte sa zlákať na vianočný punč, či horúcu medovinku, priamo na ohni pečené jedlé gaštany, pečený oštiepok s brusnicovou omáčkou, koláče, ale aj nádherné ručne vyrábané vianočné ozdoby, hračky a iné doplnky. Ktovie, možno nájdete aj inšpiráciu na vianočné darčeky.

Stredoveké adventné trhy

Nevonia vám predstava hektického zhonu a predvianočných nákupov? Príďte sa nadýchnuť vône topiaceho sa včelieho vosku, medu, či tradičného punču a vychutnajte si osobité čaro stredovekých vianočných trhov.

Doboví remeselníci, už tradične rozkladajú svoje stany, aby v komornej adventnej atmosfére týchto stredovekých trhov ponúkli okoloidúcim svoje ručne zhotovené výrobky, netradičné kulinárske špeciality, či horúci dobový vianočný punč. Zastavte sa na pohárik horúceho vianočného punču podávaného v netradičných dobových krčahoch, ochutnajte makové, orechové, cesnakové či bylinkové šporheltové dolky s poctivou dávkou roztopeného masla. Spoznajte staré stredoveké remeslá, ako napr. ručnú výrobu sviečok, razenie mincí, výrobu lukov či kováčsku zručnosť a nechajte sa vtiahnuť do sveta, kde nepoznajú predvianočný zhon.

Článok je zverejnený so súhlasom Regón Trnava – www.regiontrnava.sk
Trnava Tourism – Oblastná organizácia cestovného ruchu